Co nového na bytovém družstvu?

19.10.2015 16:00

Nic moc,Mohyla stále drží svou pozici ředitele a přes předsedu představenstva Berného  ovládá družstvo.Berný jenom kýve hlavou a vše podpisuje,vždyť majetku nemaje, by mu nebylo co vzít.(Členové představenstva ručí za svá rozhodnutí celým svým majetkem). Mohyla se souhlasem Berného a potrefeného  Bíby  se zúčastňuje schůzí představenstva i když jako zaměstnanec na to nemá právo.Tím se stává,že pravidelně ovlivňuje hlasování a klidně podle potřeby se hlasování upraví oproti skutečnosti (tak se nejednou už stalo). Mohyla odpovědnost nemá, tak mu to může být jedno.Mohyla je jenom ředitelem a řediteluje 13 zaměstnancům včetně sebe.Jeho povinnosti je občas podepsat dovolenku,dát pokyn k nákupu mýdla a  toaletního papíru na WC,zajistit údržbu a úklid budov.Vše ostatní má na starost předseda představenstva Berný. Za tuto namáhavou a odpovědnou práci  členové BD platí Mohylovi více než 43 000 korun měsíčně.Členové jsou přející a vůbec jim nevadí,že družstvo nemá dobré výsledky a nebo nemají tušení , jak vlastně funguje BD.Na shromáždění delegátu jednou za rok,chodí čím dál méně lidí.  Jen málo delegátu se opravdu zajímá o chod BD,jenže jsou v menšině a ten zbytek schválí, co se jim předloží a hlavně ať to už skončí.

Na Kačaniho,bývalého vedoucího technického úseku,člena představenstva a odpovědné osoby v několika stavebních firmách spolupracujících s družstvem např. BESAM 271,s.r.o., Ondika (což je střed zájmů), bylo podáno trestní oznámení,protože zakázky pro BD zadával svým firmám a snad se sním sveze i Mohyla,který toto s vidinou zisku do vlastní kapsy podpisoval ještě jako předseda představenstva. Na Mohylu je Katauerem vyvíjen tlak,aby vrátil družstvu mzdu,kterou pobíral v době, kdy odmítal platnost zákona a zastával protizákonně obě funkce.Jedná se zřejmě o 300 000 až 400 000 korun.Je předpoklad,že by to nebylo jen tr.oznámení,ale žaloba.

S tímto souvisí několik sporů mezi bývalým vedením družstva a tím nynějším.Berný veřejně nařkl bývalého předsedu ing.Katauera,že o zpronevěře v létech 2005-2009 věděl ,což nebyla pravda.Vedoucí EO Mačková se na zpronevěře podílela tím,že o tom věděla a nekonala.(Stále pracuje s penězi družstevníků-velké riziko).Takovou informaci dostali  dopisem od Berného všichni  správci  do složky,aby o tom věděli.Později Berný pochopil,že mu  a nejenom mu Mohyla  lhal a Katauerovi se jako omluvil na stránkách družstva,než by ho měla řešit přestupková komise.Je otázka,zda dal omluvu i do složek všem správcům.Mohyla byl řešen na přestupkové komisi protože také obvinil Katauera z této pronevěry a na přestupkové komisi se prokázalo,že Mohyla lhal.Měl za povinnost se také Katauerovi omluvit,na stránkách družstva se tak ovšem doposud nestalo.

Co se týká zpronevěry na BD,tak ještě u konce není.Zlodějka vrátila 90 000 korun,ale zřejmě je toho daleko více,protože Mohyla všemi prostředky brání (a Mačková s ním nadšeně souhlasí) vydaní patřičných dokumentů kontrolní komisi ke zpracování a zjištění celkové výše rozkrádačky. Takže na BD vlastně nového nic nového. Vlastně něco  staronového by se našlo . Ing. Pospíšil dlouhodobý  člen představenstva si najednou vzpomněl, že v době, kdy se hlasovalo o zveřejnění platů  zaměstnanců, tak  určitě nemohl zvednout ruku, protože v té době byl čůrat. Takže se opět dodatečně manipulovalo s hlasy a první hlasování se zkrátilo  v zápisu o jeden hlas. Z původního 3:4 se udělalo 3:3 a předsedkyně kontrolní komise  Oršulíková opět nic nedostane?

Diskusní téma: Co nového na bytovém družstvu?

Výtahy

zamestnanec 14.11.2015
Nezná někdo klíč jak se dělí 200 tisíc z každého výtahu?
Různí Stachujové to stále tají....

protipožární přepisy- hádanka

001 21.10.2015
86 vchodů
v každém zisk na cedulkách 2.000
práce odvedeny v pracovní době
minus 30% za "vyprání"
kdo si vydelal 120 tisíc čistého do kapsy?

Oršulíková

000 21.10.2015
Ať doloží ing. ORŠULÍKOVA dokument, který vlastnoručně převzala oproti svému podpisu pod číslem 362 na BD, pak může zpátky získat svoji vážnost, vyzýval jsem ji k tomu 3x. Předsedkyně kontrolní komise, která kryje zloděje, nemá na BD co dělat. A Troják kradl, to je fakt. Již jsem zde nechtěl přispívat, ale ty Vaše fantasmagorie mi nedaly jinou možnost.

Re: Oršulíková

Ivoš 21.10.2015
Stachu,kdo kradl na BD víš nejlépe ty,Mohyla,Mačková,Zubíčková,Kačáni a Kielbasová.Přestaň si hrát na poctivce,nikdo ti to nevěří.A co huba bolí a monokly ještě máš,jak jsi dostal přes držku.

Re: Re: Oršulíková

000 23.10.2015
Vím, kradl Troják, a ani neměl tu odvahu ubožák to nechat prověřit u přestupkové komise i když jsem to vyžadoval. Špatné zákony, když máš krytí (Potyšová)

Re: Re: Oršulíková

000 23.10.2015
A nejhorší je, že zloděje kryje kontrolní orgán(Oršulíková) mám písemné dúkazy. Co máš Ty Ivoši

Re: Re: Re: Oršulíková

000 23.10.2015
Ů tam mělo být, abych zas nebyl za denta

Re: Re: Re: Re: Oršulíková

družstevník 23.10.2015
Péťo,ty jsi už vyobcovaný z BDO?Ale máš svým způsobem přehled a možná i nadhled.Co ty na to?

Re: Re: Re: Re: Re: Oršulíková

000 24.10.2015
Ať si družstevníci udělaji jasno sami, Katauer kradl to je fakt, a dnes to padá na hlavu jiných, kteří s tou zlodějnou nemají nic spolecného, jednou si to s Jendou vyříkame už jsem ho k tomu vyzval 2x.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Oršulíková

družstevník 24.10.2015
Takže taková malá mafie v Orlové City.Všim jsem si,že někteří z meanegmentu tam jezdí v dost dobrých fárech za hodně peněz.

Záznamy: 1 - 10 ze 17
1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

ORLOVSKÉ novinky Orlová orlovskenovinky@email.cz