Re: Připomínka

Josef Hájek 27.04.2016
Reakce poslance ing. Josefa Hájka na odmítnutí nabídky osobního setkání s redakcí "Orlovských
novinek".
Vážená redakce,
velmi mrzí mne, že jste odmítli mou nabídku na osobní setkání, ale určitě nikoho nemohu nutit k
tomu, aby se se mnou setkal. Velmi rád odpovím komukoliv a kdykoliv na jakýkoliv dotaz, pokud
je položen s cílem získat potřebné informace či údaje. Na druhé straně očekávám korektní přístup i
ze strany tazatele, což ve Vašem případě se až tak úplně nestalo. Pokud spravujete internetové
stránky tak předpokládám, že umíte pracovat s internetem a tudíž jste schopen si vyhledat potřebné
informace. Předpokládám, že jste obeznámen s tím, že existují webové stránky, kde jsou poměrně
obsáhlé informace o práci poslance. https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?akk=3
Na těchto stránkách můžete zjistit mou účast na hlasování, přepisy mých vystoupení ve
sněmovně, výbory a podvýbory ve kterých pracuji atd. Za MS kraj se za hnutí ANO do sněmovny
dostalo 5 poslanců. Ze všech těchto poslanců mám nejvyšší účast ve sněmovně, největší počet
vystoupení atd. Nechci zde rozebírat, které zákony jsem podpořil a které ne. To si můžete dohledat
na parlamentním webu.
V současné době je mou hlavní prioritou prosadit novelu důchodového zákona, který umožní
našim horníkům odejít do starobního důchodu min. o 5 let dříve. Aby tato novela prošla sněmovnou
budou důležité hlasy poslaneckého klubu ANO. Můj celý profesní život byl a je spjat s hornictvím a
tak jsem schopen řadě mých kolegů z našeho poslaneckého klubu vysvětlit problematiku této
náročné profese a tak získat jejich podporu na prosazení této novely. Bez této mé aktivity by
schválení této novely bylo ohroženo!
Kromě mé práce ve výboru obrany a životního prostředí, předsedám i podvýboru "Pro
financování péče o přírodu a krajinu".Pracuji rovněž v Radě státního fondu životního prostředí,
kde spolurozhoduji o schvalování dotací na stovky projektů na zlepšení životního prostředí, atd.
Co se týká mých aktivit zastupitele je mi některými kritiky vytýkáno, že nejsem z Orlové, že
Orlovou neznám, atd. Do Orlové jsem se přiženil v roce 1976 a až do roku 2012 jsem zde nejenom
žil ale i pracoval. Pokud dobře počítám tak je to 36 let. Je to prosím málo na to, aby jsem neznal
Orlovou? Po kritice, že v Orlové bydlím v podnájmu, což bylo podle těchto kritiků "nedůstojné"
jsem si před rokem s manželkou v Orlové koupili družstevní byt, v kterém mám trvalé bydliště.
Vždy jsem splňoval a splňuji veškeré zákonné požadavky na to aby jsem mohl být zastupitelem
města Orlová. Ovšem kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde....
Je pravdou, že od roku 2013 kdy jsem se stal poslancem PČR pobývám většinu času v Praze,
obdobně jako všichni mí kolegové poslanci. V komunálních volbách do zastupitelstva města Orlová
jsem kandidoval proto, aby jsem našemu městu pomohl městu. Nikoliv sobě. Klubu důchodců jsem
vloni věnoval dar ve výši 10 000,- Kč, což bylo více než činila roční odměna zastupitele. Co tedy
bylo mou motivací být zastupitelem? Odpověď je jednoduchá. Být " prodlouženou rukou" našeho
města v Praze. Nechci být neskromný, ale bez mé aktivity na ministerstvu financí by dodnes
nedošlo ke schválení projektu Revitalizace náměstí.
Být politikem není jednoduché. V dnešní době internetu je velmi složité se bránit anonymnímu
pomlouvání a útokům. Zkušení politici mi radí mít "hroší kůži" a prostě nereagovat. Ne vždy to
dokáži. Proto i reaguji na Váš "Informační web".
Ing. Josef Hájek
poslanec Parlamentu ČR za hnutí ANO, zastupitel města Orlová

Přidat nový příspěvek

Kontakt

ORLOVSKÉ novinky Orlová orlovskenovinky@email.cz